سازمان غیردولتی انجمن دوستداران ایران NGO

۱۸ فروردین ۱۳۸۶ - تعطیلات 5 روزه در سوئد

Share on Facebook

بزرگترین عید مردم سوئد پس از عید کریسمس در راه است و سوئد در طی 5 روز پیش رو عملا از حرکت خواهد ایستاد. سوئد از روز پنج شنبه 5 ماه آوریل بصورت نیمه وقت و پس از آن در روزهای جمعه 6, شنبه 7, یکشنبه 8 و دوشنبه 9 آوریل بصورت تمام وقت بواسطه عید پاک (پوسک) تعطیل رسمی خواهد بود. ایرانیان زیادی در سوئد هستند که می توانند از این تعطیلات بهره ببرند.

چنانچه مایل به انجام امور مهم اداری هستید روز چهارشنبه 4 آوریل تنها روز "نرمال" اداری و آخرین فرصت در این زمینه خواهد بود و پس از آن مجبور خواهید بود تا روز سه شنبه 10 آوریل جهت انجام امور اداری خود صبر کنید.

اگر چه روز پنج شنبه (شر تورشداگ) روز تعطیل کامل نیست و ادارات دولتی و شرکتهای خصوصی سوئد بصورت نیمه وقت کار میکنند, اما همه چیز در سوئد "تق و لق" خواهد بود و عملا کار زیادی صورت نخواهد گرفت.

سوئدیها از این تعطیلات که بواسطه مصادف شدن آن با فرارسیدن بهار شباهتهای بسیاری با نوروز ایرانیان دارد جهت مسافرت, دیدن اقوام و آشنایان و تفریحات مختلف استفاده میکنند. سوئد در خلال تعطیلات عید پاک دارای سنگین ترین ترافیک سال در بین جاده های خود است و آمار تصادفات نیز اگرچه در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار پایین است اما در خلال تعطیلات عید پاک به اوج خود میرسد.


ادامه مطلب: http://www.stockholmian.com/temp/Pask/index_encrypt.htm

نظرات شما :

salam khoobid?

ارسال نظر شما در مورد این خبر

آدرس دفتر مرکزی انجمن دوستداران ایران : تهران، میدان ولیعصر، برج ایرانیان، طبقه 2 ، واحد 5

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان غیردولتی انجمن دوستداران ایران می باشد.

© Association of Iranophile / Topiranian.com

www.Topiranian.com    info @ Topiranian.com