اخبار و گزارشات فعالیت های انجمن دوست داران ایران: ملاقات با دکتر فرامرز فتح نژاد مسئول سابق دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۵ - ملاقات با دکتر فرامرز فتح نژاد مسئول سابق دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا

روز یکشنبه مورخه 26 / 6 / 1385 ساعت 30 : 17 آقای دکتر سید احمد شمس دبیر کل انجمن دوستداران ایران با آقای دکتر فرامرز فتح نژاد مسئول سابق دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا که هم اکنون ریاست دانشگاه مجازی دانشگاه آزاد اسلامی را بر عهده دارد، دیدار و گفتگو کرد.
در ابتدای این ملاقات دکتر شمس توضیحاتی در مورد انجمن و شرح وظائف ، هم چنین اقداماتی را که تا کنون انجام داده است بیان نمود و در ادامه آقای دکتر فتح نژاد ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته از سوی انجمن دوستداران ایران اظهار داشت: بایستی در جذب نخبگان و چهره های برجسته علمی کشور تلاش شود تا از پتانسیل و توانمندیهای آنان استفاده گردد و در این خصوص اصراری بر اقامت و بازگشت آنان به کشور صورت نگیرد چرا که گاه با حضور آنها در دیگر کشورها امکان خدمت رسانی به ایران بیشتر وحود دارد، وی حفظ تماس و برقراری ارتباط با ایرانیان مقیم خارج از کشور را امری ضروری شمرد و بر تداوم آن تاکید کرد.
وی افزود : برگزاری تورهای داخل کشور برای ایرانیان نسل سومی که هنوز کشور را ندیده و با آن از نزیک آشنا نیستند از دیگر مواردی است که در برنامه ریزی های ما قرار دارد .
در ادامه آقای دکتر فتح نژاد علاوه بر جامعه ایرانیان ، بر ارتباط با تشکل های ایرانیان خارج از کشور نیز تاکید نمود و با اشاره به موفقیت های برخی از آنان از جمله انجمن نایاک (NIAK) اشاره نمود که جوان ایرانی بنام تریتا پارسی که مشاور مطبو عاتی (CNN) می باشد ، مسئولیت آن را برعهده دارد و موفق به جذب000 / 0 2 عضو ایرانی گردید تا در جریان توطئه تغیر نام خلیج فارس با پوشش خبری فراوان تاثیر گذار باشد.
آقای دکتر فتح نژاد بر تدوین قوانین مناسب مربوط به ایرانیان مقیم خارج از کشور توسط کمیته حقوقی کنسولی انجمن، رفع قوانین دست و پاگیر و تدوین مقررات سهل و آسان جهت رفع مشکلات ایرانیان خارج از کشور اشاره نمود .
وی گفت : انجمن دوستداران ایران بایستی به مشکلات حقوقی ایرانیان در خارج از کشور رسیدگی کند. گاه دولت در این زمینه تعلل می کند شما با به چالش کشیدن وزارت خارجه و سفارت خانه های ایران خواستار حل مشکل جدی ایرانیان مقیم خارج از کشور شوید و به عنوان نماینده آن ها مطالباتشان را به دولت تذکر دهید، و در مواقع ضروری به خانواده ها یشان در داخل و خارج سرکشی کنید و از آن ها دلجوئی به عمل آورید.
رئیس دانشگاه مجازی دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد : امروز مسئله ایرانیان مقیم خارج از کشور به یک مسئله ملی تبدیل شده است و خوشبختانه حساسیت موضوع را تمام مسئولان از هر سلیقه و جناح درک کرده اند.
در ادامه آقای شمس از دکتر فتح نژاد درخواست نمود مسئولیت کمیته امور بین الملل انجمن دوستداران ایران را پذیرفته و همراه با تعدادی از اساتید دانشگاه و صاحب نظران آن را فعال نماید ، ارتباط با سازمان های بین المللی ، ارتباط با تشکل های ایرانیان مقیم خارج از کشور ، انجام پروژه های تحقیقاتی در مورد ایرانیان مقیم خارج از کشور و علائق آن ها از جمله وظائف کمیته امور بین الملل انجمن دوستداران ایران است که آقای دکتر فتح نژاد قول دادند به زودی در این خصوص نظر خود را اعلام نمایند.


اخبار تاپ ایرانیان در سایت شما | اخبار فن آوری اطلاعات ایران | دریافت خبرنامه تاپ ایرانیان  |  تماس با ما

Tel: +98 (21) 8898 6593 - 8898 6594, Fax: +98 (21) 8897 5734 E-Mail: webmaster@Topiranian.com