سازمان غیردولتی انجمن دوستداران ایران NGO

۲۹ آبان ۱۳۹۰ - افزایش دانشجویان ایرانی در جمهوری باشقیرستان

Share on Facebook


در راستای تقویت روابط علمی و فرهنگی بین ایران با کشورهای همسایه منطقه قفقاز؛

افزایش دانشجویان ایرانی در جمهوری باشقیرستان

سال جدید تحصیلی در دانشگاه دولتی 'قازان' برای این مرکز آموزشی از نظر تعداد دانشجویان ایرانی دوره لیسانس، فوق لیسانس رکورد برقرار کرده است.

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز به نقل از خبر روز دوشنبه 14 نوامبر(23 آبان ماه) سایت صدای روسیه، سال جدید تحصیلی در دانشگاه دولتی "قازان" برای این مرکز آموزشی از نظر تعداد دانشجویان ایرانی دوره لیسانس، فوق لیسانس رکورد برقرار کرده است. در این دانشگاه معروف جمهوری تاتارستان که در حاشیه ولگا واقع است، 40 دانشجوی ایرانی تحصیل می کنند. در آینده نزدیک این تعداد افزایش خواهد یافت.
رسول شایان، سر کنسول جمهوری اسلامی ایران در "قازان" در رابطه با تحصیل دانشجویان ایرانی در این دانشگاه در مصاحبه با "صدای روسیه" اظهار نظر کرد.
همکاری بین باشقیرستان و جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر پیشرفت با ثباتی دارد. تماس های تجاری – اقتصادی باشقیرستان با ایران عمدتاً در رشته متالورژی و ماشین سازی و پیروشیمی و صنعت کشاورزی برقرار می شود. علاوه بر آن، جمهوری باشقیرستان ماشین آلات و تجهیزات و محصولات نفتی را به ایران صادر می کند. در عوض این جمهوری محصولات غذایی و کشاورزی را از ایران وارد می کند. تبادل کالا در سال 2010 میلادی بین این دو جمهوری از 4 میلیون دلار فراتر رفت که به عقیده طرفین این میزان می تواند به مراتب بیشتر باشد.

ارسال نظر شما در مورد این خبر

آدرس دفتر مرکزی انجمن دوستداران ایران : تهران، میدان ولیعصر، برج ایرانیان، طبقه 2 ، واحد 5

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان غیردولتی انجمن دوستداران ایران می باشد.

© Association of Iranophile / Topiranian.com

www.Topiranian.com    info @ Topiranian.com